Difūzas matu izkrišanas ārstēšana


service single page image

 

  • Pacients jāizglīto par matu izkrišanas dabisko gaitu, bieži vien izkrišana ir likumsakarīgas dzīves veida sekas.
  • Jānoskaidro izraisītājs, tā novēršana ir pirmais un visnepieciešamākais solis matu stāvokļa stabilizācijai.
  • Ārstēšanas rekomendācijas TE ir trūcīgas, bieži vien balstās uz anekdotiskām pieredzēm. Jāsaka, ka sīpolu un majonēzes lietošana šim nolūkam ir PILNĪGI BEZJĒDZĪGA.
  • Lokālā terapija ietver kortikosteroīdus, minoksidilu, Forte losjonu, Crexepilu un citus ārīgi lietojamus preparātus, kuru uzdevums ir stabilizēt mata ciklu un palīdzēt nostirprināt telogēna matus folīkulī, līdz jaunais matiņs tos neaizvieto.
  • Biežākās ieteicamās uztura bagātinātāju sastāvdaļas ir pantothenic acid, biotin, to kombinācijas, un kombinācijas ar L-cystine, medicīnisko raugu un pantothenic acid (CYP complex). L-cystine  lietšanas lietderība pamatojas uz cistīna metabolismu – klīniskiem novērojumiem cistīna metabolisma slimību un cistīna deficīta gadījumos.  Pētījumos konstatēts, ka, kā akūtas, tā hroniskas TE gadījumos biotīna un cinka lietošana var veicināt matu ataugšanu.
  • Papildus fizioprocedūru nozīmēšana palīdz gan ātrāk stabilizēt un apturēt matu izkrišanu; gan atjaunot un palielināt matu apjomu.

Jāatceras, ka difūzas matu izkrišanas pamatā ir mata cikla traucējumi. Tā stabilizācija un normalizēšana, īpaši hroniskas TE gadījumos, nav ātrs process. Jārēķinās, ka tas aizņems laiku, bet tas, ko esmu novērojusi savā praksē, ir fakts, ka uzsākot ārstēšanos mati vairs nepaliek sliktāki, bet pakāpeniski arvien uzlabojas. Lai sasniegtu vislabāko efektu, svarīgi sadarboties un ievērot ārsta norādījumus!