Mezoterapija


service single page image

Kas ir mezoterapija?

ir minimāli invazīva mikroinjekcjiu tehnika, kad dažādu dabīgu augu ekstraktu mikstūras, homeopātiski aģenti, medikamenti, vitamīni, enzīmi, hormoni un citas bioaktīvas substances mikroskopiskos daudzumos tiek ievadītas intradermāli.
Mezoterapiju pirmais aprakstīja Dr. Mitchel Pistor 1952.gadā. Ārstējot astmas pacientu ar prokaīnu intravenozi, viņš novēroja, ka pacientam uzlabojas dzirde. Tad viņš sāka eksperimentēt ievadot prokaīnu intradermāli dažādu indikāciju gadījumos, un nosauca šo metodi par mezoterapiju.
Kopš tā laika mezoterapijas procedūras, lai arī tā bija zinātniski nepierādīta metode, izplatījās visā pasaulē. Mezoterapiju pielietoja gan celulīta ārstēšanā, gan tauku depozītu likvidēšanai ksantelazmas, lipomu gadījumos; alopēcijas ārstēšanā; ādas rejuvenācijai – pret krunciņām; ādas nostiprināšanai, hiperpigmentāciju un melazmas terapijā, ķermeņa konturēšanā un rētu terapijā.
Līdzekļi, ko pielieto mezoterapijā – ir lidocaine, procaine, xylocaine; MgSO4 , pantothenic acid, biotin, cobalamin, B complex vitamins, vitamin B12, vitamin C, vitamin A, zinc, selenium un vitamīni. Mezoterapijas pamatsubstance ir prokaīns.
Mezoterapijas tehnikas rezultātā aktīvās vielas tiek injicētas tieši slimajos audos, tādejādi izvairoties no sistēmiskiem efektiem, kas ir neizbēgami pie perorālas vai intravenozas medikamentu lietošanas. Nav radītas standartizētas mezoterapijas formulas, un nepieciešamās sastāvdaļas tiek izvēlētas un variē atkarībā no indikācijas.

Mezoterapijas procedūras rezultātā tiek panākta mata saknītes fāzes sinhronizācija, kā rezultātā tiek apturēta matu izkrišana. Īpaši acīmredzams šis efekts ir pacientiem, kas cieš no hroniskas telogēnas matu izkrišanas. Mezoterapija palīdz arī aktivizēt audu vielumaiņu un asinsriti, rezultātā matiņi aug spēcīgāki un ātrāk.

Matu apjoma uzlabošanai veic:

1 procedūru vienu reizi nedēļā 4 reizes -> vēlāk vienu procedūru reizi 2 nedēļās vai reizi mēnesī; kopā līdz 7-10 un pat vairāk reizēm (pēc nepieciešamības, individuāli katram pacientam pielāgojot nepieciesamo procedūru skaitu).

Matu izkrišanas apturēšanai veic:

1 -3 procedūras ar 7-14 dienu intervāliem.

Nereti, lai efekts būtu izteiktāks, mezoterapiju kombinē ar PRP procedūrām. Vienas procedūras cena – no 40.00 – 99.00 EUR (atkarībā no ievadāmā kokteiļa sastāva)