Lāzerterapija


service single page image

 

LLLT vēsture.

LLLT (low level laser therapy – zemas intensitātes gaismas terapija) tika atklāta veiksmīgas sagadīšanās rezultātā, kad 1960-jos gados pētījumos pelītei, kura tika apstarota ar zemas jaudas lāzera gaismu, sāka augt apspalvojums. Vēlāk uzkrātie dati liecināja, ka LLLT tiešām uzlabo matu stāvokli vairumā nerētojošo matu izkrišanu gadījumos, tādu kā androgēna alopēcija, perēkļveida alopēcija, arī matu izkrišana pēc ķīmijterapijas un citos.

LLLT iedarbība.

Lāzeram ir noteikts viļņa garums, biostimulācijai izmanto to, kas ir infrasarkanās gaismas spektrā. Lāzera stars ir koherents – tā gaismas viļņi ir sakārtoti noteiktā secībā un mijiedarbojoties cits citu intensificē. Lāzers ir daļēji polarizēts. Šīs īpašības piešķir tam bioloģiskos efektus, ko var efektīvi izmantot dažādu patoloģisku stāvokļu ārstēšanā.
Līdz šim precīzi nav zināms, kā LLLT veicina matu augšanu. Vispārēji pieņemtā teorija ir, ka LLLT, īpaši tajā viļņu garumā, kas ir infrasarkanajā biostimulējošajā spektrā, ietekmē cilmes šūnu stimulāciju, kas, savukārt, veicina matu augšanu.
Zinātniski pētījumi norāda, ka zemas frekvences gaisma var paaugstināt ATF produkciju šūnu mitohondrijos. LLLT aktivē cihroma C oksidāzi un paaugstina mitohondrijos elektronu transportu, kas izraisa ATF pavairošanos un sekojošu mata folikula šūnu pāreju no mata augšanas snaudošās telogēna fāzes aktīvajā anagēna fāzē.
Ir pētījumi, kas norāda, ka darbības mehānisms ietver miera fāzē esošo matu folikulu aktivāciju ar tiešu gaismas stimulāciju sinhronizējot mata augšanas ciklus. Šis efekts parasti nodrošina salīdzinoši ātru matu izkrišanas apturēšanu akūtas vai hroniskas telogēna matu izkrišanas gadījumos.
Citi lāzera iedarbības pozitīvie aspekti ir asinsrites stimulācija audos siltumenerģijas ietekmē, līdz ar to novēro vispārēju vielu maiņas uzlabošanos. Savukārt, ja papildus lāzerterapijas nozīme lokālus preparātus, tiek uzlabota to uzsūkšanās audos. Šim nolūkam procedūras laikā var tikt izmantoti gan placentas preparāti, gan citi līdzekļi.

Ievēro!

Pēdējos gados zemas intensitātes lāzera/gaismas terapija (LLLT), jeb fotobiomodulācija, jeb fotobiostimulācija arvien vairāk tiek izvirzīta un ieteikta kā augsti iedarbīgs līdzeklis matu izkrišanas apturēšanai un matu augšanas veicināšanai, gan vīriešiem, gan sievietēm. Šobrīd pasaulē pieejami daudz un dažādas ierīces, gan lietošanai medicīnas iestādēs, gan mājas apstākļos. Taču neatkarīgu klīnisko pētījumu bāze vēl ir salīdzinoši maza. Lāzerterapija, salīdzinot ar ķirurģisku ārstēšanu, ir lēta; tomēr jāatceras, ka pareizi šo metodi būtu izvēlēties pareizā kompleksā ar citiem katrā konkrētajā gadījumā atbilstošiem ārstnieciski kosmētiskiem līdzekļiem un medikamentiem. Paļauties tikai uz lāzera ķemmes esamību mājās situācijā, ja esat pārmantojis/jusi androgēnu alopēciju, ir kļūda!

Lāzera intensitāte

Lāzera gaismas viļņa garums ir izšķiroši svarīgs, jo tieši viļņa garums nosaka, cik dziļi gaisma penetrēs mērķa audos. Sarkanā gaisma no 630 -670 nm mazāk adsorbējas asins šūnās (asiņu sarkanās krāsas dēļ) , bet tā penetrācija matu folikulos ir salīdzinoši augstāka, kā citu viļņa garumu lāzeriem.
Oaze lāzerķiveres tehniskā specifikācija:
– 3 dažādi lāzera viļņa garumi (650nm, 630nm, 660nm);
– 69LD/LED gaismas avoti;
– Vibrācijas, galvas ādas masāžas papildfunkcija
– LLLT
Seansa laiks parasti ir 12-20 minūtes, kura laikā tiek apstrādāta visa galvas matainās daļas āda; procedūru biežums – 2 – 3 reizes nedēļā.

Klīniskie efekti

LLLT rezultātā novēro terminālo matu blīvuma (matu skaits/cm2) paaugstināšanos, pateicoties
1) gan vellus matu folikulu pārejai aktīvos folikulos, kas ražo spēcīgu terminālo matu;
2) gan miera telogāna fāzē esošo matu folikulu pārejai aktīvajā anagēna fāzē.
Kopumā novēro matu izkrišanas apstāšanos, matu apjoma pieaugumu un matu kvalitātes uzlabošanos.

Drošība un panesamība.

LLLT nav kontraindikāciju.
LLLT nenovēro nopietnus blakus efektus. Biežākie efekti, kas tika novēroti klīniskos pētījumos, bija sausa āda (5.1%), nieze (2.5%), skalpa ādas paaugstināts jūtīgums (1.3%) un karstuma sajūta apstrādātajā vietā (1.3%). Pētījumos nav novēroti tādi blakus efekti, kas liktu pārtraukt procedūru veikšanu.

DSC_0066

 

Vienas procedūras cena – no 4.00 – 12.00 EUR

References:

http://hairmax.com/downloads/PDF/CLINICAL_PAPER_4_STUDIES_HM_JAN2014.pdf
http://www.aslms.org/professional/documents/EdtiorsChoiceLSMOct45.8.pdf
http://www.bostonhairregrow.com/wp-content/uploads/2011/10/Avram-Study.pdf
http://lazerterapijaspunkts.lv/slimibas/pinnes/
http://swedishhairlasercenter1.files.wordpress.com/2010/04/low-laser-light-therapy-och-olika-nanometer.pdf