Ar difūzu amatu izkrišanu pieņemts apzīmēt vienmērīgu matu izkrišanu visā galvas matainajā daļā, kas nenorobežojas kādās konkrētās vietās, laukumos vai perēkļos. Nereti to pavada mata stiebra izsīkšana un trauslums, taču ļoti bieži mata stiebra kvalitātes izmaiņas nenovēro vai to cēlonis ir cits, piemēram, pārmērīga matu krāsošana.
Bieži vien difūzas matu izkrišanas cēlonis nav viens, bet kaut kādu apstākļu un stāvokļu summēšanās rezultāts. Piemēram, cilvēkam var būt gan iedzimta nosliece uz alopēciju, bet pievienojas anēmija, uz tās fona cilvēks vēl saslimst ar kādu vīrusu infekciju vai cieš no stresa situācijas – un tad visi šie apstākļi kopā var izraisīt ievērojamu un ilgi nepārejošu difūzu matu izkrišanu. Pareizi atrisinot visu šo problēmu kopumu var panākt matu izkrišanas pārtraukšanos un ievērojamu matu stāvokļa uzlabošanos.
Mēs zinām, ka pacients uztver problēmu nopietni, un to nekad netrivializējam. Mēs zinām, kādi ir matu izkrišanas iemesli un protam tos diagnosticēt.
Sākot matu izkrišanas pacienta izmeklēšanu, visupirms svarīgi uzzināt, kādi notikumi pacienta dzīvē risinājušies pirms 3-6 mēnešiem. Ja izkrišana ir pēkšņa, tad izraisītāj faktors visbiežāk atklājams šajā laika periodā. Jāatceras arī, ka matu izkrišana var būt kā vispārējās veselības problēmu simptoms.
Pacients jāizglīto par matu izkrišanas dabisko gaitu, bieži vien izk
Lasīt vairākIzmeklējumi, kas nepieciešami difūzas matu izkrišanas gadījumos: Pilna
Lasīt vairākAnagēna matu izkrišana jeb Anagen effluvium (AE) ir stāvoklis, kura gad
Lasīt vairākTE definē kā pāragru un pārmērīgu matu izkrišanu no telogēna fāzē
Lasīt vairākNormāls mata augšanas cikls noris ar mērenu, pastāvīgu matu nomainīš
Lasīt vairāk